Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

5 Eyl

Termal Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemiz, dünyanın en önemli termal kaynaklarına sahip olmakla birlikte bu kaynakların da kalitesi kendi içerisinde çeşitlendirilmektedir. Bu özel sulardan yararlanmayı sağlayabilmek adına pek çok termal tesis bulunmaktadır. Peki en doğru termal oteli seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

 

 Hijyen Kuralları Önceliğiniz Olsun

 

Tercih edeceğiniz, termal otelin öncelikle hijyen kurallarına ne derece önem verdiği konusunda araştırma yapmanızda yarar bulunuyor. Otelin, görsel ve videolarını web sitelerinden bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra tesiste daha önce konaklayarak deneyimli olan kişilerin yorumlarını da dikkate almanızda yarar bulunuyor.

 

Tesisin, termal olduğu düşünülürse sadece odaların temizliği yeterli gelmeyecektir. Oteldeki havuzların ve ortak kullanım alanlarının da sürekli temizleniyor hatta dezenfekte ediliyor olması gerekir. Tüm bu detaylara önem veren bir tesiste konaklamanız rahatsızlıklarınız için de oldukça önemli bir kriterdir.

 

Ayrıca termal oteller, farklı özelliklere sahiptir. Bu neden ile rahatsızlığınıza hitap edecek kadar geniş bir kapasiteye sahip tesisi tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Farklı arındırıcı tedavi yöntemlerini sunan bir termal tesis beklentilerinizin çok ötesinde bir tatil sunacaktır. Tüm bu bilgileri varsa otelin web sitesinden alabileceğiniz gibi rezervasyon yaptırmadan önce müşteri temsilcilerinden de alabilme imkanınız bulunuyor.

 

 Uzman ve Deneyimli Kadro

 

Otellerde özellikle aroma terapi ve masajla tedavi yöntemlerinde mutlaka bu alanda işinin uzmanı olan kişilerin hizmet vermesi gerekir. Ayrıca, uzmanların da gerekli eğitimlerden geçtiğine dair sertifikaya sahip olması da önemli bir noktadır. Bunun yanı sıra uzman doktorlar da bu alanda hizmet verebilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından verilen izne sahip olmalıdır.

 

Olası kazalara karşı insanlar hayatın her döneminde açıktır. Bu neden ile oluşabilecek herhangi bir kaza anında kişilere müdahale edebilecek bir donanıma da termal tesis bünyesinde yer verilmelidir. Gün boyu sadece termal havuzlarda ya da masaj salonlarında vakit geçirmek istemeyenler için farklı alternatifler de sunulabilmeli. Özellikle bir fitness salonu, yürüyüş parkuru ya da sürekli hizmet veren bir restoranın bulunması termal tesisin artıları arasında yer alır.

 

Son olarak ise termal tesisin ulaşım olanaklarını göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyaç anında kısa bir süre içerisinde rahatlıkla kent merkezine ulaşım olanağının bulunması gerekir. Eczane ya da hastane gibi seçeneklere yakın bir konumda bulunması ise termal tesis bakımından önemli bir artı puandır.

 

Her şeyden önemlisi ise otele giriş yaptığınız andan çıkış yaptığınız ana kadar güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile karşılanıyor ve ağırlanıyor olmanızdır.

 

            Midas Otel Haymana Termal, uzman kadrosuyla beklentilerinizi karşılayacak, Ankara`nın en iyi termal otellerinden biridir.