Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

Midas`ın Termal Suyu

Haymana kaplıcalarına Ulaşım

Romalılar ve Selçuklular döneminde büyük gelişme gösteren kaplıcaya, ulaşım çok kolay.

Ankara’dan termal otelimize ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Ankara-Haymana yolu gidiş dönüş çift yönlüdür. Midas Hotel Haymana Termal ile Midas Hotel Ankara arasında ücretsiz servislerimiz hergün gidiş-dönüş hizmet vermektedir. Beş gün üzeri konaklamalarda evden otele, otelden eve servis hizmetimiz de bulunmaktadır. Ayrıca, Ankara’dan Haymana’ya sürekli otobüs seferleri bulunduğu gibi, özel aracı ile gelenler için ücretsiz otoparkımız ve vale servisimiz de hizmetinizdedir.

Haymana Kaplıcasının Tarihçesi

Şifalı suların insanlar tarafından kullanılması insanlık tarihiyle başlar. Anadolu’ daki şifalı kaynakları ilk kullanan kavmin Etiler olduğu sanılmaktadır.
 
Yıllar önce Haymana kaplıcasının olduğu yerde yapılan kazılardan çıkan havuz parçalarının Dereköy yakınındaki Eti Mabedi olduğu kesinlik kazanan Gavur Kalesi taşlarıyla aynı menşeli olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Tarihi Kral Yolu güzergahında bulunan Haymana kaplıcalarının, daha birçok kavim tarafından kullanıldığı sanılmaktadır. Galatların bu bölgeye GALATİA SALUTARİS yani sıcak su membası adı vermesi tesadüf değildir. Etiler ve Galatlar’ dan başka Romalılar’ ın bu kaplıcayı geliştirdiği sanılmaktadır.
 
Midas Hotel Haymana Termal ise modern yapısı ve profesyonel hizmeti sayesinde bölgenin uluslararası sağlık turizminde hak ettiği yere gelmesinde önemli bir adım atmıştır.
Uluslararası Şifalı Su Kaynakları Araştırma Merkezi’nin 30 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre, nitelik bakımından Haymana Kaplıcası, Fransa’nın Vişi (Vishy) Kaplıcaları ile birlikte su kalitesi bakımından dünyada ilk sıralarda yer almaktadır.Haymana ilçesinde bulunan kaplıca denizden 1200 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Termal Suyun Özellikleri

 
Otelimizde kullanılan Haymana termal suyu dünyanın en iyi termal sularından biridir. Bir benzerinin Fransa’nın Vichy kasabasında bulunmaktadır.
 
Haymana termal suyun sıcaklığı direk temasa uygun olduğundan, kaynağından çıktığı gibi ısıtılmadan ve soğutulmadan kullanıma sunulur ve bir benzeri yoktur. Su sıcaklığı 44.5°C, kaynak akım değeri 4.8 lt/sn, Ph değeri 6.8 dolayındadır.
 
Suyun bileşimi; bikarbonat, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksitten oluşmaktadır .
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ SU ANALİZ RAPORU

Nelere İyi Gelir?

Haymana Kaplıca suları her çeşit romatizma, doku ve eklem ağrısı, fıtık, kireçlenme, ortopedik rahatsızlık, mide, böbrek, solunum yolları, deri hastalıkları, kalp ve kan dolaşımı, nörolojik rahatsızlıklar, stres bozuklukları, yaralanmalar, kadın hastalıkları, kırık çıkıklarda ve daha bir çok rahatsızlıklarda  büyük şifalar sağlıyor. 

Ayrıca dinlendirici, rahatlatıcı, kilo verdirici ve kozmetik etkileri de vardır. Doktor gözüyle detaylı bilgi için SPA bölümünde ücretsiz vücut analizi yaptırıp, günlük Termal Terapi Programınızı alabilirsiniz! 

-Bel ve Boyun Fıtıkları
-Deri, Cilt Hastalıkları
-Yüksek Tansiyon ve Kalp Yetmezliği, Damar Sertlikleri
-Bronşit, Astım, Romantid, Atrid ve Solunum Yolu Hastalıkları
-Beyin, Omurilik Rahatsızlıkları
-Çocuk Felci
-Romatizmal Hastalıklar ve Kireçlenmeler
-Böbrek ve Safra Kesesi Rahatsızlıkları, Kum Taşlarının Dökülmesi
-Nörolojik, Sinir Sistemi Bozuklukları
-Müzmin, Mafsal, Yıpranma, Aproz, Siyatik ve Kadın Hastalıklarında tedavi edici etkisi vardır.