Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

Masajlar

Alanında uzman, Uzak Doğulu Thai ve Bali`li masözlerimizden alacağınız terapilerle masajın tüm faydalarını en kısa zamanda deneyimleyin.

Özel Masajlar

Kese Köpük

Türk hamamında bütün vücut keselenerek ölü deri hücreleri temizlenir ve gözeneklerin açılması sağlanır. Devamında doğal sabun köpüğü ile göbek taşı üzerinde klasik İsveç masajı uygulanır. Kese & köpük masajı ile zararlı toksinlerin vücuttan atımı sağlanır. Cilt üzerindeki ölü derinin alınması sonucu gözenekler açılır, cilt canlılık ve parlaklık kazanır.

Midas Türk Masajı

Sadece Midas Termal’de hizmete sunulan bu terapi Osmanlı döneminde sultanlara uygulanan kese ve köpük ile başlar. Ardından otantik masaj teknikleriyle Türk hamamımızda Midas’ın şifalı termal suyu da kullanılarak vücudun tüm zayıf dokuları ve pasif kasları harekete geçirilir. Terapimiz tercihe göre termal çamur bakımıyla veya aromatik yağ masajıyla devam eder. Termal çamur sayısız derde şifa olurken, gençleşme ve arınma sağlar. Aromaterapi masajında kullanılan yağlar ise bedenin dinçleşmesine yardımcı olur. Bu özel seans size sunulan tatlı şerbetle son bulur.

Aromaterapi Masajı

Ruhsal ve duygusal rahatlama için…Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan hoş kokulu masaj yağlarını kullanarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masajdır. Aromaterapide kullanılan yağlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak bölümlerinden elde edilen saf uçucu yağlardır.

Kombinasyon Masajı

Dilediğiniz masaj çeşitlerini birleştirerek, size özel bir kombinasyon yaratabiliriz. Uzmanlarımızın tavsiyesiyle vücudunuzun ihtiyacı olan masaj türlerini uygulayıp en etkili sonucu alacaksınız.

Hamile Masajı

Hamilelik döneminde vücutta değişiklik gösteren hormonlar ödeme sebep olur. Doğum öncesi masajı bu ödemin atılarak sırt ve boyun ağrılarının azaltılmasına yardımcı olur, kan dolaşımını düzenler. Hamileliğin ilk 3 ayında masaj önerilmemektedir.

Hint Baş Masajı

Dış etkenlerin başında gelen stres, üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu, depresyon gibi zihinsel; kas tutulmaları, baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntıları meydana getirir. Hint Baş Masajı zihni dinlendirir ve rahatlatır; bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar.

Kleopatra Masajı

Özel olarak hazırlanmış bal ve süt karışımından oluşan bir masajdır. Özel hamam odalarında sıcak taş üzerinde uygulanır. Uygulanan karışım vücuda yoğun nem verir, cildi pürüzsüzleştirir. Güzelleşmek için tercih edilen bu masaj vücutta keyifli ve derin bir rahatlama sağlar.

Çikolata Masajı

Uzakdoğu kökenli bir masaj tekniğidir. Çikolatanın damak tadına etkisini bu masaj sayesinde bütün vücudunuzda hissettirerek sizi hiç olmadığınız kadar şımartıp, ruhunuzu dinlendirmektedir. Bu masaj tekniği ile vücuda dağıtılan enerji akışını maksimum düzeye taşıyarak, oksijen üretiminin artışında da çok önemli bir rol oynamaktadır.

Kahve Masajı

Kahve içeriğindeki kafeinin uyarıcı etkisi hücre yenilenmesi ile cildin genç görünmesini sağlar. Ciltte parlaklık ve yumuşaklık hissi verir. Düzenli kahve masajı selülitli bölgelerde muhteşem sonuçlar vererek, selülitlerin kaybolmasında destekleyicidir.

Volkanik Taş Masajı

Sıcak taşlar, terapist tarafından masaja başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirilir. Böylece daha masaja başlamadan, taşların ısısı kaslara derinlemesine nüfuz eder ve ardından aromatik (hoş kokulu) öz yağlardan da faydalanılan masaj uygulanır. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Sıcak taşlarla yapılan bir ovma hareketi, taşların sıcaklığı ile kan dolaşımını anında harekete geçirmesinden dolayı, normal bir masajdaki on ovma hareketine eşittir.Terapi sonunda kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatlık, dinginlik kazanır. Sıcak taş terapisinin düzenli olarak uygulanması, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili olmaktadır.

Klasik Masajlar

Anti-Stress Masajı

Anti Stres Masajı, yavaş ve ritmik yapılan bir masaj tipidir. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır. Yumuşak hareketlerle tepeden tırnağa kadar yapılan masaj sayesinde vücuttaki kas ve dokuların gevşemesi sağlanır.Anti-stres masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsar ve gerilimi etkin olarak giderir.

Medikal Masajı

Uygulanan tüm masaj türlerinin tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Bu masajın esası vücudu rahatlatmanın yanında hastalıkların oluşmasını önlemek, hastalıkların tedavilerini desteklemek, kaybolan gücü tekrar kazandırmak, vücudu egzersiz terapilerine hazırlamak ve egzersizlerin iyileştirici gücünü desteklemektir.

Refleksoloji Masajı

Ayak tabanında bulunan 7.000 sinir ucuna uygulanan bir masaj tekniğidir. Vücutta bulunan tüm sinir bağlantılarının ayak tabanında bulunmasından yararlanarak uygulanan bu masaj, bedenin tüm ağırlığını taşıyan ayakları rahatlatıp, olası rahatsızlıkları engellemeyi amaçlamaktadır. Vücuttaki enerjiyi dengelemek ve enerji blokajlarını açmak için kullanılır.

Shaitsu Masajı

Temeli Çin’de atılan ve vücutta belli noktalara baskı ilkesine dayanan masaj türüdür. Akupunktur noktaları kullanılarak gevşeme ve rahatlama sağlanır.

İsveç Masajı

Yumuşak dokular ve kaslar için…Bu masaj ile uzmanlar, vücuda kısmen (lokal) veya tamamen klasik masaj uygulayarak dolaşım hızını arttırır, dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Burada amaç masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak, rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

Spor Masajı

Sportif faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik bir masaj türüdür. Diğer masajlara oranla sert hareketler yoğunluktadır. Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında uygulanır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarının değişik olmasıdır.

Anti Selülit Masajı

Derialtı yağ dokularından kurtulmak için yapılan bu masaj türü, düzenli uygulandığında selülit tedavisinde hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

Thai Masajı

Tayland kökenli olduğu bilinen ve vücuttaki kas ve eklemlerin gerilmesi ile beraber çeşitli baskı tekniklerinin uygulanmasına dayanan bir masaj tekniğidir. Bu masaj türünde enerji meridyenleri yaratılarak tüm beden yumuşatılır.