Midas Haymana Termal 0(312) 658 00 00

Bakım ve Uygulamalar

Bakım Ve Uygulamalar

Cilt Bakımı

Cilt bakımı uygulaması hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara, ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri yer alır. Bu olumsuz etkileri cildimizden arındırmak ve daha ileriki yaşlara sağlıklı cilde sahip olmak adına profesyonel ürünlerle yapılan ve uzmanlar tarafından uygulanması gereken, cildin ihtiyaçlarına uygun, derinlemesine bakımdır.İşletmemizde yaşlanma karşıtı anti-anging bakımları ve daha pürüzsüz bir cilt için peeling priori uygulanmaktadır.

Termal Çamur

Çamur banyolarının içindeki termal su romatizmalar, kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme rahatsızlıkları, cilt sorunları, ödem ve selülit, böbrek ve idrar yolu tedavisinde yararlı oluyor. Güzellik iksiri olarak ünlenen çamur banyosunun insanları en az on yaş gençleştirdiğine inanılır. 45 dakika vücutta bekletilen çamur, kuruduktan sonra deriyi gerer ve kırışıklıkları yok eder. Dermatoloji Ana Bilim Dalı uzmanlarınca yapıcı ve onarıcı olarak yorumlanmıştır.Dahiliye, ortapedi ve travmatoloji uzmanları süreli ve düzenli uygulanacak kürler sonunda özellikle yaşlı dokuların genel şikayeti olan romatizmal veya kireçlenme nedenli ağrılarda rahatlamalar ve iyileşmeler olacağını belirtmişlerdir.

Zayıflama

Zayıflamayı amaçlayan misafirlerimiz için uzmanlarımız eşliğinde masaj, terapi, diyet  ve egzersiz programlarımız mevcuttur. Düzenli bir uygulamayla kısa sürede en etkili sonucu almak çok kolay. Detaylı bilgi için bize danışın.

Yosun Bakımı

Bu yöntem vücuttaki toksinin atılmasını sağlar, vücudu sıkılaştırır, cilt yüzeyindeki ölü dokuyu arındırır, vücudu dezenfekte eder, ciltteki pürüzleri ortadan kaldırır. Arka arkaya alınan seanslarla bölgesel fazlalıkları inceltir.

Lenf Drenaj

Lenf drenajı yöntemi, lenf sisteminde oluşmuş tıkanıklıkları bloke etmeyi amaçlayan bir sistemdir. Lenf drenaj metodu ile lenf sıvısının serbest akışı sağlanmaktadır. Uygun diyet ve egzersiz programı ile oluşan ağırlık kaybı sonrasında vücudu sıkılaştırmakta ve vücutta biriken sıvı ve toksinlerin atılmasında etkilidir. Bu yöntemin, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve enfeksiyonlara karşı da direnç sağladığı öngörülmektedir.

Egzersiz

Fitness kelimesi sözlüklerde “uygunluk, sağlık” olarak yer alır. Dilimize de fitnes olarak girmiştir. Fit olmak demektir. Bilindiği gibi fit olmak demek orantılı olmak, ödeşmek anlamlarını da içerir. Spor ve egzersizle uğraşanlar fit olmayı vücudun orantılı ve kuvvetli olmasını belirtmek için kullanırlar. Fit olan vücut orantılıdır, sağlıklıdır. Hastalıklara karşı dirençlidir. Kas ve kemik yapısı sağlamdır. Tüm organlar gerektiği gibi çalışır. Hatta ortalama verimliliğin daha da üzerindedir. Dolayısıyla fit vücut daha sağlıklı, iyi ve uzun yaşar.Konuklarımızın termal havuz kullanımlarının dışında şehrin stresini ve yorgunluğunu atmaları için egzersiz salonu ve doğa ile iç içe yürüyüş parkurları hizmete sunulmaktadır. Formuna dikkat eden misafirlerimiz egzersiz aletlerinden faydalanıp, bahçemizde açık havada rahatlayabilirler.

Manikür & Pedikür

Manikür ve pedikür sadece görünüm açısından değil, sağlık açısından da önemlidir. El ve ayaklar da bakıma ihtiyaç duyar ve ihmal edilmemelidir. Manikürün en büyük yararı sağlıklı ellere sahip olmaktır. Düzenli aralıklarla kesilen ve törpülenen tırnaklar sağlıkla, kırılmadan uzar.Gün boyunca bedenimizin yükünü ayaklarımız taşıdığı için, ayak bakımı büyük önem taşımaktadır. Pedikür uygulamasıyla ayak tırnaklarında oluşabilecek batıklar engellenir, oluşmuş olanlar ise tedavi edilir. Pedikürün en büyük yararı ise; pedikür sırasında topuklara yapılan bakımdır. Bu bakımla topuklardaki ölü deri alınır. İster her banyodan sonra, ister pedikür ile sık sık topukta oluşan ölü deriden kurtulduğunuz takdirde, zamanla oluşacak olan deri sertleşmesine ya da topuklardaki çatlaklara karşı önlem alacaksınız. Ölü derinin alınması ayrıca rahatlama ve ferahlama amacıyla da kullanılır. Bu bakım ayaklara yapılan masaj ile son bulur.

Vücut Bakımı

Vücut bakımı vücuda zindelik ve cilde canlılık vererek komple bir bakım sağlar. Vücudun enerji kanallarını harekete geçirerek kendini yenileme sürecini hızlandırır. Sağlığımızı korumak ayrıca stres ve depresyon sırasında başvurabileceğimiz keyifli bir etkinliktir. Masajlarla birlikte uygulandığında hızlı ve etkili sonuç alabilirsiniz.

Saç Bakımı

Vücudumuzun diğer kısımları kadar saçlarımıza da gereken özeni göstermek sağlık ve estetik açıdan çok önemlidir. Kurumuş, yıpranmış saçlarınızı canlandırıp, saç bakımı ve tasarımıyla güzelliğinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Ayak Detoksu

Refleksoloji tüm vücut fonksiyonlarında düzenleyici rol oynar. Buna göre ayaklarımız vücudumuzun aynasıdır. Dolaşım sistemimizdeki kan, 22 dakikada 1 tam devir dolaşımını tamamlar. Bedenimizde biriken zararlı maddeler (ağır metaller, toksinler vs.) pozitif iyon yüküne sahiptir. Negatif-pozitif iyonların birbirini çekmesi esasıyla çalışan ayak detoks sistemi, aşırı negatif iyonlaşma ile vücudumuzda bulunan pozitif iyon yüküne sahip zararlı maddeleri mekanik olarak kendine çeker. Negatif iyonlaşma kritik değerleri aştığı zaman nano büyüklükten küçük zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 4000’i aşkın ter bezleri sayesinde dışarıya atılırlar.

Ear Candling (Kulak Mumu)

Kulak Mumları binlerce yıldır kullanılan doğal bir şifa yöntemidir. Günümüzde kulak mumları gerek Avrupa’da gerekse Uzakdoğu’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kulak mumu hafif ısınma ile kulaktaki kir ve buşonları yumuşatır ve oluşturduğu vakum etkisiyle buharlaştırarak dışarı çeker. Uygulama kulaklarınızı rahatlatırken, kulak çınlamasını, ağrı, kaşıntı ve basıncı azaltmaya, işitme duyusunu geliştirmeye yardımcı olur.

Depilasyon

Depilasyon derinin altına girmeden cildin yüzeyinden yapılan kıl alma yöntemlerinin tümüne denir. Depilasyon yöntemlerini uzun süreli ve kısa süreli yöntemler olarak sınıflandırabiliriz.
Depilasyon Yöntemleri
Kısa süreli yöntemler:
Traş, jilet, tüy dökücü kremler ve losyonlar ile yapılan işlemlerdir. Bu yöntemlerde kıllar kökü ile birlikte alınmadığı için 2-3 gün içinde tekrar uzar ve yeniden işlem yapılması ihtiyacı doğar. Bu yöntemin en büyük avantajı zaman harcatmayan ve can acıtmayan bir işlem olmasıdır.
Uzun süreli yöntemler:

Ilık ağda (Şeker Ağda), sir ağda, iplik, cımbız ile yapılan işlemlerdir. Bu yöntemlerde kıllar kökü ile alındığı için daha uzun süreli işlemlerdir. Depilasyon (Ağda) yöntemlerinde en uzun süreli yöntem sir ağda işlemidir.